9 راه موثر درمان خانگی زگیل تناسلی

علائم زگیل تناسلی در زنان

کرایوتراپی زگیل تناسلی در اصفهان,زگیل تناسلی اصفهان,دکتر خوب در اصفهان برای زگیل تناسلی,قیمت لیزر زگیل تناسلی در اصفهان,دکتر متخصص زنان برای درمان زگیل تناسلی در اصفهان,دکتر زگیل در مرکز درمان زگیل تناسلی,واکسن زگیل تناسلی در اصفهان,دکتر زگیل تناسلی اصفهان

 

9 راه موثر درمان خانگی زگیل تناسلی، همانطور که می‌دانید برای درمان بیماری های مقاربتی، نظیر زگیل تناسلی، باید به پزشک مراجعه کرد؛ اما در برخی مواقع می‌توان درمان خانگی زگیل تناسلی را به عنوان روشی موثر در نظر گرفت.
استفاده از این روش ها به تیپ ویروس و زگیل بستگی دارد. در برخی شرایط ممکن است با درمانی ساده، زگیل از بین برود و در شرایط حاد روش خانگی موثر نیست. برای این افراد، درمان زگیل توصیه می‌شود. در این استان روش های مختلفی را با توجه به وضعیت ویروس انجام می‌دهند.

درمان خانگی زگیل تناسلی مردان

یکی از بیماری های شایع در میان مردان، زگیل تناسلی است. برخی از پزشکان برای ازبین رفتن این بیماری، روش های خانگی را معرفی می‌کنند. درمان خانگی زگیل تناسلی مردان می‌تواند با دارو و مواد گیاهی انجام شود. لازم است بدانید انتخاب این روش به صبر و حوصله‌ زیادی نیاز دارد. فرد بیمار ممکن است از چند ماه تا چند سال تحت درمان خانگی قرار بگیرد. اگر جزو افراد کم حوصله هستید و می‌خواهید در مدت زمان کوتاهی درمان شوید بهتر است به بهترین متخصص درمان زگیل تناسلی مراجعه کنید.

درمان خانگی زگیل تناسلی زنان

برای از بین بردن زگیل در زنان روش های کمی متفاوت تر از درمان مردان وجود دارد. بروز زگیل ناحیه تناسلی در زنان، به دلیل پیچیده تر بودن آناتومی بدن زنان، کمی پیچیده تر است. بنابراین باید روش مناسبی را برای درمان زگیل ناحیه تناسلی خود انتخاب کنید. زنان بهتر است در وعده های غذایی، سبزیجات مختلفی مانند کلم بروکلی، کاهو، گل کلم، جوانه‌ بروکسل و… استفاده کنند. مصرف سبزیجات علاوه بر از بین بردن زگیل تناسلی، از ابتلا به زگیل نیز جلوگیری میکند.

پماد برای درمان زگیل تناسلی مردان

کرایوتراپی زگیل تناسلی در اصفهان,زگیل تناسلی اصفهان,دکتر خوب در اصفهان برای زگیل تناسلی,قیمت لیزر زگیل تناسلی در اصفهان,دکتر متخصص زنان برای درمان زگیل تناسلی در اصفهان,دکتر زگیل در مرکز درمان زگیل تناسلی,واکسن زگیل تناسلی در اصفهان,دکتر زگیل تناسلی اصفهان
دکتر خوب درمان زگیل

درمان خانگی زگیل تناسلی داخل واژن

به طور معمول زگیل تناسلی مردان در قسمت‌های بیرونی ظاهر می‌شود، اما در زنان این چنین نیست. این زائده های گوشتی علاوه بر قسمت های بیرونی، در داخل واژن نیز مشاهده شده است. برای زگیل های ناحیه‌ تناسلی زنان می‌توان از روش های خانگی استفاده کرد.

اما در شرایطی که زگیل ها درون واژن رشد کرده اند باید حتما به بهترین متخصص درمان زگیل در اصفهان مراجعه کنید. دکتر عابدی متخصص ارولوژی بیان میکند: ممکن است عدم درمان بموقع زگیل تناسلی در زنان، احتمال بروز سرطان های مختلفی مانند سرطان دهانه‌ رحم در زنان وجود دارد.

بهترین دکتر برای زگیل تناسلی زنان, زگیل چیست, زگیل چیست عکس, علائم زگیل تناسلی در زنان, فیلم سوزاندن زگیل تناسلی زنان, زگیل تناسلی, زگیل تناسلی اصفهان, علت زگیل, علت زگیل تناسلی در مردان, انواع زگیل, عکس واضح از زگیل تناسلی زنان, دکتر زگیل در اصفهان, مرکز درمان زگیل تناسلی, واکسن زگیل تناسلی در اصفهان, دکتر خوب در اصفهان برای زگیل تناسلی, دکتر متخصص زنان برای درمان زگیل تناسلی در اصفهان, از کجا بفهمیم زگیل تناسلی داریم
دکتر عابدی ارولوژ

درمان خانگی زگیل تناسلی مقعدی

بروز زگیل تناسلی مقعدی در هر دو جنس، زن و مرد ایجاد می‌شود. خوشبختانه برخی روش‌ها مانند استفاده از زردچوبه، سرکه سیب، روغن کرچک و … در بهبود درمان زگیل تاثیر به سزایی دارد.

درمان خانگی زگیل تناسلی در دختر باکره

انتقال زگیل تناسلی علاوه بر تماس جنسی، از طریق برخورد پوست با سطح آلوده مانند دیواره‌ استخر و توالت امکان پذیر است. دختران مجرد می‌توانند با مصرف مواد غذایی مقوی این بیماری را کنترل کنند و از بین ببرند. معمولا افراد با سیستم ایمنی ضعیف، درگیر این ویروس می‌شوند. در نتیجه با تقویت سیستم دفاعی بدن می‌توانید از مبتلا به این ویروس مصون بمانید.

درمان خانگی زگیل تناسلی در بارداری

یکی از بیماری های مسری در دوره‌ بارداری، زگیل تناسلی است که خانم های باردار از وجود آن رنج می‌برند. درمان خانگی زگیل در زنان باردار متفاوت تر از سایر افراد است، زیرا علاوه بر مادر، سلامت جنین را باید در نظر گرفت.
گاهی اوقات با روش های خانگی، زگیل ها از بین می‌روند اما ویروس در بدن باقی می‌ماند. در چنین شرایطی، مادر از وجود ویروس در بدن مطلع نیست و ممکن است به جنین منتقل شود. برای بهبود، ابتدا باید راه های تشخیص زگیل تناسلی را بدانیم تا بتوانیم برای نابودی آنها اقدام کنیم. دکتر عابدی متخصص درمان زگیل تناسلی در اصفهان در ادامه این مقاله درمان خانگی زگیل تناسلی را به بررسی سه روش از درمان زگیل تناسلی در خانه توضیح میدهد.

درمان خانگی زگیل تناسلی با زردچوبه

یکی از ادویه های پرطرفدار ایرانیان، زردچوبه است که علاوه بر طعم دهنده‌‌ غذا، برای مصارف درمانی نیز استفاده می‌شود. به طور کلی زردچوبه یک ماده‌ ضدعفونی کننده می‌باشد که در علم آیورودا در هندوستان مورد استقبال قرار گرفته است. خاصیت ضدعفونی کننده‌ طبیعی زردچوبه باعث شده است بسیاری از زخم های ملتهب و شدید را بهبود ببخشد.

این ماده‌ شگفت انگیز می‌تواند از پیشرفت عفونت جلوگیری و آن را به راحتی مهار کند. باتوجه به خواص زردچوبه، مشخص شده است ماده‌ مناسبی برای درمان خانگی زگیل تناسلی می‌باشد. همچنین برای رفع خارش و سوزش ناشی از زگیل موثر است و از آسیب به بافت اطراف آن جلوگیری می‌کند. ماده‌ کورکومین موجود در زردچوبه باعث تسریع فرآیند بهبود می‌شود.

درمان خانگی زگیل تناسلی با سرکه سیب

درمان خانگی زگیل با استفاده از سرکه سیب توسط افراد زیادی توصیه می‌شود. اسیدی بودن سرکه سیب باعث کشتن ویروس می‌شوند که در نتیجه در از بین بردن زگیل تناسلی موثر است. سرکه سیب همانند داروهای تشکیل شده از مواد اسیدی تجویز شده، عمل می‌کند.
برای استفاده از آن، باید پنبه را به سرکه سیب آغشته کنید و آن را بر روی زگیل بمالید. دقت کنید که در انجام این مرحله پنبه به دیگر نقاط بدن برخورد نکند، زیرا باعث گسترش زگیل و انتقال ویروس اچ پی وی به دیگر نقاط بدن می‌شود.

درمان خانگی زگیل تناسلی با روغن کرچک

روغن کرچک از روغن های بدون بو و طعم است که برای مشکلات پوستی بسیاری استفاده می‌شود. یکی از مزایای آن، در درمان زگیل تناسلی است. موادی که در این روغن وجود دارد، دارای خواص ضدویروس و ضدالتهابی می‌باشد که به از بین رفتن ضایعات روی پوست کمک می‌کند.
پنبه‌ آغشته از روغن را بر روی زگیل ها قرار دهید و آن را به وسیله‌ چسب، به پوست خود بچسبانید. اجازه دهید پنبه یک روز بر روی زگیل ها بماند. صبح روز بعد، پنبه را به آرامی بردارید و محل مورد نظر را با آب گرم بشوئید. پس از آن با استفاده از لیف اسفنجی به آرامی بر روی ضایعات بکشید تا سلول های مرده از بین بروند. با تکرار این عمل پس از مدتی خواهید دید که زگیل‌ها تیره و خشک می‌شوند.

قبل از انجام روش های درمان خانگی زگیل تناسلی، در نظر داشته باشید که ازبین رفتن زگیل، به معنای نابودی ویروس در بدن نیست. پس بهتر است شناسایی و درمان توسط بهترین متخصص درمان زگیل تناسلی در اصفهان انجام شود. پزشک متخصص زگیل تناسلی از بروز خطرات احتمالی جلوگیری می‌کند.

سوالات متداول درمان خانگی زگیل تناسلی

خطرات زگیل تناسلی در زنان چیست؟

 در شرایط حاد، زگیل تناسلی در زنان باعث بروز سرطان سرویکس ( سرطان دهانه رحم ) می‌شود.

چه پمادی برای درمان زگیل تناسلی مناسب است؟

 پمادهای زیادی برای درمان زگیل وجود دارند که باید با توجه به نوع ویروس و شدت عفونت زگیل ها تعیین شود.

ایا زگیل تناسلی کشنده است؟

 عدم توجه به ویروس های سرطانی و درمان نشدن آنها، باعث ایجاد مرگ و میر در زنان می‌شود.

مدت زمان مصرف سرکه سیب برای از بین بردن زگیل تناسلی چقدر است؟

ممکن است در عرض 1 تا 2 هفته. ادامه استفاده از سرکه سیب برای چند روز پس از این کار ممکن است از ریزش و رشد سلول های پوستی که باعث زگیل قبلی شده اند در جای دیگر جلوگیری کند.

چطور از گسترش زگیل تناسلی روی بدن خود جلوگیری کنیم؟

  1. ناحیه تناسلی را تمیز و خشک نگه دارید. …
  2. پس از تماس با ناحیه زگیل، دست های خود را کاملا بشویید.
  3. زگیل ها را نخراشید.
  4. تا زمان بهبود کامل زگیل از فعالیت جنسی خودداری کنید.
  5. در حین مقاربت از کاندوم استفاده کنید.
اشتراک گذاری این صفحه
4.9 10 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
4 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جواد محمودی

سلام اقای دکتر عابدی
بنده بیمارتون بودم قبلا
یه سوال داشتم
آیا روغن کرچک می تونه زگیل زا درمان کنه ؟

بیات

سلام
ایا عسل برای درمان زگیل مناسب است؟